Pavojingų atliekų supirkimas

Įmonių, organizacijų ir gyventojų superkame ir tvarkome pavojingas atliekas, tai atliekos turinčios pavojingų savybių, galinčių neigiamai įtakoti aplinką ir žmonių sveikatą. Buityje susidarančios pavojingos atliekos, kurias superkame, tai:

  • išeikvoti švino – rūgštiniai akumuliatoriai;
  • šarminiai akumuliatoriai;
  • baterijos;
  • amortizatoriai;
  • tepalų ir oro filtrai.

Akumuliatorius yra cheminis elektros srovės arba maitinimo šaltinis, kurio veiklą galima po išsikrovimo atstatyti. Per eilę iškrovimo ir įkrovimo ciklų akumuliatorius praranda savo gebėjimą kaupti energiją ir jį belieka tik saugiai utilizuoti. Akumuliatoriai rūšiuojami pagal elektrolito tipą į rūgštinius ir šarminius.

Netinkamos naudoti baterijos ir galvaniniai elementai tampa atliekomis, kurias būtina rūšiuoti, negalima mesti kartu su buitinėmis atliekomis. Į sąvartynus patekusios baterijos ir galvaniniai elementai pradeda irti ir skleisti sunkiuosius metalus, tokius kaip nikelis, kadmis, cinkas, švinas ir kt. Šios medžiagos gali patekti į augalus, o iš čia  į gyvūnų bei žmonių organizmus ir sukelti sunkias ligas.

Įmonėms, individualiems asmenims, pristatantiems didelius atliekų kiekius, galime pasiūlyti specialias supirkimo kainas ir sąlygas.